Խաղաղության մասին խոսելը հարցականի տակ չի դնում վճռականությունը: Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
Անդրադառնալով այն դիտարկմանը, թե Փաշինյանի այն հայտարարությունը, որ ՀՀ-ն երբեք չի քննարկի «խաղաղություն տարածքների դիմաց» բանաձևը, Ադբրեջանի ԱԳՆ-ն որակել է որպես բանակցություններից հրաժարվելու քայլ՝ նախարարն ասել է. «Հայաստանն իր մասով շարունակում է աշխատել», հայտնում է Aysor.am-ը:
«Հայաստանը բանակցող կողմ : Հայաստանն ունի իր մասը, նա երաշխավորն է Ղարաբաղի անվտանգության»,- ասել է նախարարը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե քանի հակամարտող կողմ կա, քանի որ, ըստ Փաշինյանի հայտարարության, ստացվում է, որ Հայաստանը ևս հակամարտող կողմ է:
Անդրադառնալով Փաշինյան-Ալիև ևս մեկ հանդիպման հնարավորությանը մոտ ապագայում՝ Մնացականյանն ասել է.«Չշտապենք դեռևս: Շատ էական է, որպեսզի մենք շարունակենք կառուցել գործընկերությունն այնպես, որ կարողանանք արդյունք ունենալ»:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը նախարարին հրավիրել է ԱԺ հանդիպման: Հանդիպումը փակ է եղել:

Speaking about peace does not cast doubt on the Armenian side's determination, Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan told reporters on Monday, February 4.
His comments came in response to Azerbaijani Foreign Ministry's assessment of a statement by Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan who said Armenia will not discuss the land-for-peace formula when it comes to negotiations surrounding the Nagorno Karabakh conflict settlement.
Armenia is the guarantor of Karabakh’s security, Mnatsakanyan said.
Asked whether a presidential summit is planned anytime soon, the Foreign Minister urged the reporters against hurrying.
Deputy Foreign Minister of Russia Grigory Karasin earlier spoke about the upcoming meetings of the leaders of Armenia and Azerbaijan Nikol Pashinyan and Ilham Aliyev, as well as those of the Foreign Ministers of the two countries Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov.