2018 թվականին Հայաստանի Հանրապետությում ժամանակավոր կացության կարգավիճակ է ստացել Հնդկաստանի 1882 քաղաքացի:
Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալների համաձայն՝ 50-ին կարգավիճակ տրմադրելու հիմք է եղել ընտանիքի հետ միավորվելը, 1047 -ի դեպքում՝ ուսումը, 783 -ի դեպքում՝ աշխատանքը:
Հնդկաստանի 2 քաղաքացի ժամանակավոր կացության կարգավիճակ է ստացել ձեռնարկատիրական գործունեություն ծավալելու հիմքով:
Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանի Հանրապետությում ժամանակավոր կացության կարգավիճակ ստացած օտարերկրացիների թիվը 5435 է:
Կացություն ստացած օտարերկրացիների թվով Հնդկաստանին հաջորդում է Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը՝ 971 քաղաքացի, Իրաքը՝ 360 քաղաքացի, Չինաստանը՝ 279, Ռուսաստանի Դաշնությունը՝ 257 քաղաքացի:

1882 Indian citizens were granted residency status in Armeniathroughout the previous year.
According to data provided by the National Statistical Service, 50 of the came to Armenia for family reunion, 1047 are receiving education, while 783 are working.
Two Indian citizens, meanwhile, were granted temporary residency status to launch entrepreneurial activity in the country.
The growth in the number of arrivals of Indian citizens in Armenia is also due to the visa policies adopted by Armenia in recent years.
The overall number of foreigners who got permanent residency status in Armenia in the reporting period stands at 5435, including 971 Iranians, 360 Iraqi nationals, 279 Chinese and 257 Russians.