Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Ֆրանկ Էնգելին Արցախի ժողովրդի արդարացի պայքարը միջազգային հարթակներում օբյեկտիվ կերպով ներկայացնելու համար` ընդունելով նրան Երևանում:
Վարչապետը շնորհավորել է պարոն Էնգելին Լյուքսեմբուրգի Քրիստոնեա-սոցիալական կուսակցության նոր նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ և նրան մաղթել կուսակցական բեղմնավոր աշխատանք: Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել Ֆրանկ Էնգելի հայանպաստ գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնել նրան Հայաստանին ու հայ ժողովրդին հուզող հարցերը Եվրախորհրդարանում պարբերաբար բարձրացնելու համար:
Ֆրանկ Էնգելը վստահեցրել է, որ շարունակելու է ակտիվ համագործակցությունը հայ գործընկերների հետ: Միաժամանակ, նա Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացրել Լյուքսեմբուրգի Քրիստոնեա-սոցիալական կուսակցության առաջիկա ծրագրերն ու անդրադարձել երկրի քաղաքական կյանքում առկա իրավիճակին, հայտնում է կառավարության մամուլի ծառայությունը:
Այնուհետև զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի, ինչպես նաև ՀՀ-ԵՄ հարաբերություններին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում ժողովրդավարության ամրապնդմանը, կոռուպցիայի դեմ պայքարին, տնտեսության զարգացմանը, տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացմանը վերաբերող թեմաների:

19 Февраль 2019 - 05:55 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял депутата Европейского парламента Франка Энгеля. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Пашинян высоко оценил проармянскую деятельность Франка Энгеля и поблагодарил его за то, что он периодически поднимает волнующие Армению и армянский народ вопросы в Европейском парламенте, а также за объективное представление на международных площадках справедливой борьбы народа Арцаха.
Энгель заверил, что продолжит активное сотрудничество с армянскими коллегами. Он также представил Николу Пашиняну предстоящие программы Христианско-социальной народной партии Люксембурга и коснулся текущей ситуации в политической жизни страны.
Затем собеседники обсудили вопросы, касающиеся отношений между Арменией и Люксембургом, а также Арменией и ЕС. Были также затронуты вопросы укрепления демократии в Армении, борьбы с коррупцией, экономического развития, реформ в различных сферах.