2019-ի փետրվար ամսին ՀՀ երկու օդանավակայաններում ուղևորահոսքը ընդհանուր կազմել է 166 451 մարդ՝ 2018-ի նույն ամսվա ցուցանիշը գերազանցելով 11.6 տոկոսով:
2019թ. փետրվարին, 2018թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ «Զվարթնոցում» ուղևորահոսքն ավելացել է 12.4 տոկոսով: Եթե 2018թ փետրվարին «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի ծառայություններից օգտվել է 139 216 ուղևոր, ապա 2019թ փետրվարի ցուցանիշը կազմում է 156 452 ուղևոր:
2019 թվականի փետրվար ամսին Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում ուղևորահոսքը կազմել է 9 999 մարդ: 2018-ի նույն ամսվա 9 941ուղևորահոսքի համեմատ աճը կազմել է 0.6 տոկոս:
Տարեսկզբից ՀՀ երկու օդանավակայանների ուղևորահոսքը կազմել է 378 622 մարդ, որը 11.9 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ամիսների ցուցանիշը:
«Զվարթնոց» և «Շիրակ» օդանավակայաններում 2019-ի հունվար-փետրվար ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ամիսների համեմատ, 10.6 տոկոսով աճեն գրանցել նաև թռիչք-վայրէջքները, հայտնում է «Արմենիա» Միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ի մամուլի ծառայությունը:

Passenger traffic in the two Armenian airports grew by 11.6% in February against the same period last year, Armenia International Airports CJSC reveals.
Overall, more than 166,000 people used the services of Zvartnots airport in the capital city, Yerevan, and Shirak airport in the northern city of Gyumri.
The number of takeoff-landings, meanwhile, increased 10.6% in the reporting period.
The government decided in late December 2018 that $38.2 million will be spent on the modernization of Shirak and Zvartnots airports.
The project will seek to ensure ICAO safety standards, the airport capacity will be made consistent with the expected increase in passenger traffic and reach the level of service equating to IATA level C, improving the security level and meeting international new standards.