ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունն ԱՄՆ-ում է՝ պատվիրակության կազմում են ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը և ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը:
Մարտի 5- 7-ը Վաշինգտոնում ընթանում է Բարեվարքության ամրապնդման ամենամյա համաժողովը (Building Integrity Conference), հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
«Բարեվարքության ներզոր կարողությունների և դիմակայուն հաստատությունների կառուցում՝ հանուն գործընկերության հզորացման» (Building Capable and Resilient Institutions to Strengthen our Partnership) խորագրով անցկացվող համաժողովում քննարկվում են Բարեվարքության ամրապնդման ուղղությամբ ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր պետությունների մոտեցումները, արդյունավետ պաշտպանական հաստատությունների ստեղծման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, ինչպես նաև առկա խոչընդոտներն ու հնարավորությունները:
Համաժողովին մասնակցում է 32 պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների ավելի քան 150 պատվիրակ:

Deputy Armenian Defense Minister Gabriel Balayan and Head of the Human Rights and Good Behaviour Centre Aleksandr Avetisyan are in Washington to participate in the Building Integrity Conference from March 5 to 7.
150 delegates from 32 countries and international organizations – including from the European Union, the United Nations Office for Drugs and Crime (UNODC), the United Nations Department for Peacekeeping Operations (DPKO) and the World Bank – are attending the event in DC.
The conference has adopted the motto “Building Capable and Resilient Institutions to Strengthen our Partnership” and is tackling the approaches adopted by NATO member and partner countries towards building integrity, the steps taken to establish effective defense institutions, as well as current challenges and opportunities.