Ethiopian Airlines ավիաընկերությունը ժամանակավոր դադարեցրել է Boeing 737 MAX 8 մոդելի ինքնաթիռներով թռիչքներն ավիավթարից հետո, որը 157 մարդու կյանք է խլել: Այդ մասին հայտնել է ընկերությունը մարտի 11-ին Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
«Ողբերգական պատահարից հետո Ethiopian Airlines ավիաընկերությունը որոշել է կասեցնել բոլոր Boeing 737 MAX 8-ի թռիչքները՝ սկսած 2019-ի մարտի 10-ից մինչև նոր իրազեկում»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ տվյալ պահին ավիավթարի պատճառը դեռ հայտնի չէ, սակայն ընկերությունը դիմել է այդ քայլին «որպես զգուշավորության լրացուցիչ միջոցի», հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Ethiopian Airlines ավիաընկերությունը նոր Boeing 737 MAX 8-ը ստացել էր մի քանի ամիս առաջ: Ինքնաթիռը կատարում էր Ադիս Աբեբա-Նայրոբի չվերթը: Ինքնաթիռն անհետացել է ռադարներից թռիչքից ընդամենը 6 րոպե անց: Ինքնաթիռում 149 ուղևոր է եղել և անձնակազմի 8 անդամ՝ 33 երկրի քաղաքացիներ:

Авиакомпания Ethiopian Airlines временно приостановили полеты Boeing 737 MAX 8 после того, как один из самолетов этой модели потерпел крушение 10 марта, унеся жизни 157 человек. Об этом сообщила компания 11 марта на странице в Twitter.
«После трагического происшествия Ethiopian Airlines решила приостановить полеты всех Boeing 737 MAX 8, начиная со вчерашнего дня – 10 марта 2019 года – до дальнейшего уведомления», – говорится в сообщении.
Отмечается, что на данный момент причина катастрофы все еще не известна, однако такой шаг сделан «в качестве дополнительной меры предосторожности», пишет ТАСС.
Новый Boeing 737 Max 8, который авиакомпания Ethiopian Airlines получила несколько месяцев назад, выполнял рейс из Аддис-Абебы в Найроби. Борт пропал с радаров через шесть минут после вылета. Всего в самолете находилось 149 пассажиров и восемь членов экипажа из 33 стран, в том числе граждане Великобритании и Китая.