Միջադեպ է տեղի ունեցել Ադրբեջան-Իրան սահմանին: Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, մարտի 10-ի վաղ առավոտյան իրանա-ադրբեջանական սահմանին՝ Ֆիզուլիի շրջանի Բալա Բահմանլի գյուղի մոտ տեղակայված «Հորադիզ» սահմանապահ ջոկատի տարածքում փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել:
Սահմանապահները հայտնաբերել են Իրանից մոտեցող զինված մարդկանց, որոնք «չենթարկվելով ադրբեջանցի սահմանպահների պահանջներին ու նախազգուշական կրակոցներին», կրակ են բացել:
Փոխհրաձգության արդյունքում 2 ադրբեջանցի սահմանապահ է վիրավորվել՝ Սահավետ Մամեդովն ու Վիդադի Ջաբրաիլովը: Մամեդովը հոսպիտալի ճանապարհին մահացել է: Զինյալները նահանջել են, հայտնում է Haqqin.az-ը:

10 марта была предпринята попытка нарушить государственную границу Азербайджана на служебной территории пограничного отряда «Горадиз» вблизи села Бала Бахманли Физулинского района.
Пограничный отряд обнаружил приближающихся из Ирана вооруженных людей. Не подчинившиеся законным требованиям и предупредительным выстрелам погранотряда нарушители границы открыли огонь, пишет Haqqin.az со ссылкой на пресс-службу Госпогранслужбы Азербайджана.
В результате перестрелки были ранены 2 азербайджанских пограничников, один из них умер. Идущим с иранской стороны не удалось нарушить государственную границу, и они убежали обратно.