Մարտի 11-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը Ստեփանակերտի օդանավակայանում դիմավորել է աշխատանքային այցով Արցախ ժամանած Հայաստանի Հանրապետության Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, հայտնում է ԱՀ նախագահականի լրատվական ծառայությունը:
Մարտի 12-ին Արցախում կկայանա Ազգային անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որին մասնակցելու է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Այլ մանրամասներ նիստի, դրա օրակարգի վերաբերյալ հայտնի չեն:
Ավելի վաղ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները հայտարարություն են տարածել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների առաջիկա հնարավոր հանդիպման վերաբերյալ. նրանք նշել են, որ ԼՂ հարցի կարգավորումը պետք է ներառի տարածքների հանձնումը։ Համանախագահները կոչ են արել նաև ձեռնպահ մնալ «կրքեր բորբորքող հայտարարություններից»։
Ավելի ուշ արձագանքել է նաև ՀՀ ԱԳՆ-ն՝ նշելով, որ ՀՀ վարչապետի բազմաթիվ կառուցողական հայտարարություններն այդպես էլ անարձագանք են մնում ադրբեջանական կողմից:

11 Март 2019 - 11:46 AMT
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Бако Саакян вместе с супругой Анаит Саакян встретили в аэропорту Степанакерта премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с супругой Анной Акопян. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Пашинян примет участие в заседании Совета национальной безопасности, которое состоится 12 марта.
Другие подробности пока не известны.
Ранее сопредседатели Минской группы ОБСЕ распространили заявление, в котором призвали стороны карабахского кохфликта снизить «напряженность и подстрекательскую риторику».
В заявлении от 1 марта сопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов (РФ), Стефан Висконти (Франция) и Эндрю Шофер (США) – приветствовали готовность президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна встретиться в ближайшее время под эгидой сопредседателей.