Մարտի 16-ին ժամը 01։30 սահմաններում ՀՀ հյուսիս-արևելյան սահմանագոտում, N զորամասի պահպանության տեղամասում, հայ դիրքապահների կողմից հայտնաբերվել, նախազգուշացվել և նախազգուշացմանը չենթարկվելուց հետո վնասազերծվել է ՀՀ պետական սահմանը խախտած անհայտ անձ։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
«Ստորին վերջույթի հրազենային վիրավորումից հետո նրան ցուցաբերվել է առաջին բուժ օգնություն, հետո տեղափոխվել է բուժհաստատություն։ Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Նրա մոտ հայտնաբերված փաստաթղթերի համաձայն անձը հանդիսանում է Ադրբեջանի Հանրապետության Ղազախի շրջանի բնակիչ, 1986թ․ ծնված Էլվին Արիֆ Օղլու Հիբրագիմովը։ ՀՀ ԱԱԾ քնչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, ընթանում է նախաքննություն»,-ասվում է գրառման մեջ:

A citizen of Azerbaijan was identified and detained by Armenian troops when trying to illegally cross the border on Friday, March 15, Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan said in a Facebook post.
“After receiving a gunshot wound on the lower extremity, he was offered first aid and then hospitalized. His life is out of danger,” Hovhannisyan said.
“According to the documents he was carrying, the person’s name is Elvin Arif oglu Ibragimov. An investigation into the incident is underway at the National Security Service.”