Նիդերլանդների Ուտրեխտ քաղաքում անհայտ անձը կրակ է բացել տրամվայի ուղևորների ուղղությամբ: Արդյունքում 1 մարդ զոհվել է, մի քանիսը վիրավորվել, հայտնել է ոստիկանությունը:
Իրավապահ մարմինները չեն բացառում ահաբեկչության վարկածը: Կանգառի մոտի տարածքը շրջափակված է: Տրամվայների երթևեկությունը քաղաքում ժամանակավորապես դադարեցվել է, գրում է BBC-ին:
Ինչպես հայտարարել են ոստիկանությունում, հանցագործին հաջովել է հեռանալ: Ըստ չստուգված տվյալների, նա հեռացել է հանցանքի վայրից մեքենայով:
Չի նշվում, թե քանի մարդ է տուժել: Հայտնի չէ նաև, թե քանի մարդ է մասնակցել հարձակմանը: Ըստ տեղական ԶԼՄ-ների, հարձակվողները մի քանիսն են եղել:
Իրավապահ մարմինները հորդորել են փակ պահել դպրոցների դռները: Իշխանությունները նաև խստացրել են անվտանգության միջոցները դպրոցներում, մզկիթներում, կառավարական շենքերում և տրանսպորտային հանգույցներում:
Միջադեպը տեղի է ունեցել մարտի 18-ին տեղական ժամանակով 10:45-ին, տրամվայրի կանգառից ոչ հեռու: Այժմ պատահարի տեղում են վթարային ծառայությունները:

В голладском городе Утрехт неизвестный открыл огонь по пассажирам трамвая. В результате стрельбы один человек погиб и несколько человек получили ранения, сообщили в городской полиции. Правоохранительные органы не исключают версию теракта.
Территория возле трамвайной остановки оцеплена. Движение трамваев в городе временно приостановлено, пишет BBC.
Как заявили в полиции, преступнику удалось скрыться. По неподтвержденным данным, он уехал с места преступления на машине.
Сколько человек пострадало, не уточняется. Также неизвестно, сколько именно человек участвовало в нападении. По данным местных СМИ, нападавших было несколько.
Правоохранительные органы рекомендовали держать закрытыми двери школ в городе. Также власти ужесточили меры безопасности в школах, мечетях, правительственных хданиях и на транспортных узлах по всей стране.
Инцидент произошел в трамвае 18 марта в 10:45 по местному времени (13:45 евн) недалеко от трамвайной остановки за пределами центра города. Сейчас на месте происшествия находятся аварийные службы, туда вылетели три вертолета.