Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն իր հրամանագրով հետ է կանչել ԱՄԷ-ում Ադրբեջանի դեսպան Դաշղին Շիկարովին, հայտնում է Haqqin.az-ը նախագահի պաշտոնական կայքի վրա հղումով:
Շիկարովը հայտնվել է սկանդալի կիզակետում՝ նրան մեղադրել են Ադրբեջանի կառավարության կողմից Աբու Դաբիի ղեկավար Խալիֆ իբն Զայդ ալ Նահյանի համար նախատեսված նվերները գողանալու մեջ: Մասնավորապես, ինչպես նշում են իրազեկ աղբյուրները, խոսքը 10 տուփ սև խավիարի մասին է:
Բացի այդ, դեսպանին մեղադրում են դեսպանության ունեցվածքի յուրացման մեջ: Այժմ դեսպանատանը հատուկ հանձնաժողով է աշխատում, որը հետաքննում է կես միլիոն դոլարի անհետացման փաստը: Կասկածներ կան, որ գումարը յուրացվել է:
Մարտի 7-ի ԱԳ նախարարի հրամանագրով ԱՄԷ-ում Ադրբեջանի փոխդեսպան Լեյլա Սուլեյմանովան նշանակվել է Էմիրություններում Ադրբեջանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար: Նա կկատարի պարտականությունները մինչև նոր դեսպանի նշանակումը:

Azerbaijani President Ilham Aliyev on February 25 recalled the country's Ambassador to the United Arab Emirates Dashgyn Shikarov, Haqqin.az reports citing the president's office.
Shikarov turned out to be involved in a scandal: he was accused of stealing gifts sent by the Azerbaijani government to the President of the United Arab Emirates, the Emir of Abu Dhabi Khalifa bin Zayed Al Nahyan, and embezzling embassy funds.
In particular, according to sources, 10 cans of black caviar were stolen.
In addition, a special commission is currently working at the Azerbaijani embassy in Abu Dhabi and investigating the disappearance of half a million dollars. They suspect money embezzlement.
On March 7, Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov appointed Deputy Ambassador of Azerbaijan to the United Arab Emirates Leyla Suleymanova as charge d'affaires of Azerbaijan to the Emirates.