Forbes-ը հրապարակել է ռուսաստանցի այն միլիարդատերերի վարկանիշը, որոնք 2018-ին ընդհանուր առմամբ $11 մլրդ-ից ավելի են վաստակել ակտիվների վաճառքից և դիվիդենտների հաշվին: Ցանկը գլխավորել է ծագումով հայ Սերգեյ Գալիցկին (Հարությունյան), որը 2018-ի փետրվարին $2,44 միլիարդով վաճառեց «Մագնիտի» իր բաժնետոմսերի 29,1%-ը ՎՏԲ բանկին և հեռացավ ընկերության բոլոր պաշտոններից:
Գալիցկին առաջին անգամ է ընդգրկվում այս վարկանիշում: Ռուսաստանի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակում միլիարդատերը Forbes-ի վարկածով 28-րդն է 4 միլիարդ դոլար կարողությամբ, գրում է «Վեդոմոստին»:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Սերգեյ Գալիցկին (Հարությունյան) ՎՏԲ խմբին է վաճառել իր գրեթե ամբողջ բաժնեմասը բիզնեսում, որը ստեղծել էր 24 տարի առաջ: Նա վաճառել է բաժնետոմսերը 138 մլրդ ռուբլով: Գալիցկին ասել էր, որ ապրելու է Կրասնոդարում և զբաղվելու է մանկապատանեկան ֆուտբոլով: Գործարարը նաև «Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատերն է: Նա Կրասնոդարում զբոսայգի է կառուցել, որը գտնվում է «Կրասնոդար» մարզադաշտի հարևանությամբ: Այգին բացվել է 2017-ի սեպտեմբերի 28-ին:

Forbes on March 21 unveiled the rating of Russian billionaires, who in 2018 earned more than $11 billion in asset sales and dividends.
The list was headed by Russian-Armenian mogul Sergey Galitsky (Harutyunyan), who in February 2018 sold 29.1% of shares of Magnit to VTB Bank for $2.44 billion and left all posts in the company.
Galitsky has thus made it to the rating for the first time ever.
According to Forbes, the billionaire is 28th in the list of the richest people in Russia, with a fortune of $4 billion, Vedomosti reports.
Mikhail Prokhorov comes in the second after earning $1.77 billion last year on the sale of 49% of the Brooklyn Nets basketball club and UC Rusal shares.
Vladimir Lisin was ranked the third, he received NLMK dividends worth $1.59 billion. In 2018, NLMK dividends increased by 30% year-on-year.