Երևանն ընդգրկվել է գարնանային արձակուրդների օրերին ՌԴ դպրոցականների նախընտրած քաղաքների ցանկում, հայտնում է «Կուպիբիլետը»:
Ճամփորդական գործակալության վերլուծաբանները ուսումնասիրել են տոմսերի վաճառքը Մոսկվայից, հետադարձով, մարտի 23-31-ի համար: Ընտրվել են այն ամրագրումները, որտեղ ուղևորներից մեկը 7-17 տարեկան երեխա կամ դեռահաս էլ:
Նշվում է, որ գարնանային արձակուրդներին ՌԴ-ից արտերկիր երեխաների հետ է մեկնում ճանապարհորդների միայն 10 տոկոսը: Ամենապահանջված ուղղություներն են Պրահան, Ռիգան, Ստամբուլը, Բաքուն , Աթենքը, Բեռլինը, Երևանը, Վենետիկը, Անթալիան և Կոպենհագենը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:

Yerevan is among the most popular cities for Russian schoolchildren for spring break trips, Kupibillet reports.
Travel agency analysts studied round-trip air ticket sales from Moscow from March 23 to March 31, focusing on orders where at least one of the passengers was a child aged seven to 17 years.
According to the information, less than 10% of travelers with children fly abroad for the spring break. The most popular destinations are Prague, Riga, Istanbul, Baku, Athens, Berlin, Yerevan, Venice, Antalya and Copenhagen, RIA Novosti reports.