ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրադարնում հայտարարել է, որ պետական բյուջե հավելյալ եկամուտների շնորհիվ սեպտեմբերի 1-ից 10%-ով կբարձրանա հանրակրթական դպրոցների 38,000 ուսուցչի աշխատավարձը:
Փաշինյանը նշել է նաև, որ 303 կմ ավտոճանապարհներ կհիմնանորոգվեն ու կնորոգվեն, «ինչն աննախադեպ է»:
«Այս ցուցանիշի մեջ չի մտնում Հյուսիս-հարավ ծրագրով կառուցվող ճանապարհները», – ասել է Փաշինյանը:
Վարչապետի խոսքով, լրացուցիչ եկամուտները ստվերի դեմ վարած քաղաքականության արդյունքն է:
«Այս գործընթացում ռեպրեսիվ մեթոդներ չեն կիրառվում, այլ վերլուծության, երկխոսության մեթոդով է արվում: Մյուս գործոնը քաղաքացիների ու կառավարության գործակցությունն է: ՀՀ քաղաքացիները արձագանքում են կառավարության կոչերին ու մասնակցում են ստվերային տնտեսության դեմ պայքարին՝ որևէ գնում անելիս ՀԴՄ կտրոն պահանջելով», – ասել է վարչապետը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ԱԺ մարտի 27-ի նիստում հայտարարել է, որ 2019 թվականի պետական բյուջեի եկամտային մասը կգերակատարվի առնվազն 40 մլրդ դրամով կամ $90 մլն-ով:

С 1 сентября в Армении зарплаты 38,000 учителей, преподающих в общеобразовательных школах, увеличат на 10%.Об этом заявил премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян на заседании Национального собрания 27 марта.
Он представилдоклад о ходе реализации программы правительства.
По словам Пашиняна, правительство собирается отремонтировать около 300 километров дорог, куда входит трасса Север-Юг.
«В данном процессе применяются не репрессивные методы, а переговорный, аналитический метод. Люди удивлялись, когда я призывал сограждан требовать кассовые чеки, чтобы повысить зарплату учителям. Теперь удастся повысить зарплаты не только преподавателям, но и военнослужащим», – отметил Пашинян.
Пашинян отметил, что доходная часть государственного бюджета РА на 2019 год будет перевыполнена на $90 млн.