Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ ջրհեղեղի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդկանց զոհվելու կապակցությամբ:
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խորապես ցնցված եմ բարեկամ Իրանին պատուհասած ջրհեղեղի հետևանքով մի քանի տասնյակ մարդկանց զոհվելու լուրից: Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ վշտակցություն եմ հայտնում Ձեզ և Իրանի բարեկամ ժողովրդին և փոխանցում սփոփանքի ու քաջալերանքի խոսքեր զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին:
Հայաստանը պատրաստ է այս ծանր պահին զորավիգ լինել Իրանի բարեկամ ժողովրդին և ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցություն աղետի հետևանքները հաղթահարելու նպատակով»:
Իրանում հորդառատ անձրևների հետևանքով տեղի ունեցած ջրհեղեղից մոտ 20 մարդ է զոհվել, մոտ 100 մարդ տուժել է:

27 Март 2019 - 10:13 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Ирана Хасану Роухани в связи с гибелью нескольких десятков людей в результате наводнения. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«Глубоко потрясен вестью о гибели нескольких десятков человек вследствие наводнения, обрушившегося на дружественный Иран. От имени народа Армении и лично от моего имени выражаю искренние соболезнования вам и дружественному народу Ирана, и передаю слова сочувствия и поддержки родным и близким погибших.
Армения готова оказать поддержку в этот трудный момент дружественному народу Ирана и оказать необходимую помощь для преодоления последствий катастрофы», – отметил Пашинян.
Крупное наводнение произошло на юге Ирана. Проливные дожди, обрушившиеся на страну, стали причиной наводнения в 25 провинциях Ирана. В результате стихии погибли 19 человек. Еще около 120 пострадали.