2019-ի մարտի 27-ին ՀՀ Գիտությունների ազգային ակադեմիայի Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի Հ. Կարապետյանի անվան Երկրաբանական թանգարանի շենքում, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Հին աշխարհի ֆլորա և ֆաունա» թեմային:
Նամականիշն ունի 230 դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը` 30 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է նախապատմական Տրոգոնթերյան փիղ: Նամականիշի ձախ հատվածում ներկայացված է Տրոգոնթերյան փղի վերականգնված կմախքը, որը գտնվում է Երկրաբանական թանգարանում և հայտնաբերվել է 1927 թվականին Շիրակի մարզում: Կմախքի երկարությունը կազմում է 4,5 մետր, իսկ բարձրությունը` 3,5 մետր։ Տրոգոնթերյան փիղը ապրել է մոտավորապես 1.000.000 տարի առաջ։
Նամականիշի մարումն իրականացրել են ՀՀ բնապահպանության նախարարի առաջին տեղակալ Իրինա Ղափլանյանը, ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների փոխնախարար Արմեն Արզումանյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը, ՀՀ ԳԱԱ Երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի տնօրեն Խաչատուր Մելիքսեթյանը:

One postage stamp dedicated to the theme “Flora and Fauna of the Ancient World” was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC on Wednesday, March 27.
Authired by HayPost designer David Dovlatyan, the stamp with a nominal value of AMD 230 is printed in Cartor printing house in France with a print-run of 30 000 pcs.
The postage stamp depicts the prehistoric Mammuthus Trogontherii. The left part of the postage stamp portrays the restored skeleton of Mammuthus Trogontherii, kept in the Geological Museum of Armenia and discovered in Shirak province back in 1927. The length of the skeleton is 4,5 meters and the height is 3,5 meters. Mammuthus Trogontherii lived about 1.000.000 years ago.
The postage stamp was cancelled by the First Deputy Minister of Nature Protection Irina Khaplanyan, Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Armen Arzumanyan, the Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan, the Director of the Institute of Geological Sciences of the National Academy of Sciences Khachatur Meliksetyan.