Սիրիական բանակը հայտնել է, որ ՀՕՊ համակարգը մի քանի հրթիռ է վնասազերծել, որոնք արձակվել էին Իսրայելի ինքնաթիռներից Հալեպի արդյունաբերական թաղամասի ուղղությամբ: Այդ մասին հայտնել է Reuters-ը Սիրիայի պետական հեռուստատեսության վրա հղումով:
«Իսրայելի ագրեսիան ուղղված էր Շեյխ Նաջար արդյունաբերական գոտում գտնվող մի քանի դիրքերի դեմ, խոցվել է հակառակորդի մի քանի հրթիռ»,-ասվում է սիրիական բանակի հայտարարության մեջ:
Ըստ ռազմական փորձագետների, Հալեպը Սիրիայի այն տարածքներից է, որտեղ կան իրանցիներ, որոնք սատարում են սիրիացի աշխարհազորայիններին, գրում է «Վեդոմոստին»:
ՀՕՊ համակարգերը գործարկվել են տեղական ժամանակով մոտ 23:00-ին: Գրոհի արդյունքում միայն նյութական վնաս է պատճառվել:
Վերջին անգամ Իսրայելի պաշտպանության բանակը գրոհել էր իրանական ուժերին Սիրիայում հունվարի 21-ին, երբ հարվածներ հասցվեցին «Ալ Քուդս» իրանական ստորաբաժանման թիրախներին:

Сирийская армия сообщила о перехвате системами ПВО нескольких ракет, выпущенных израильскими самолетами по промышленной зоне на севере Алеппо, передает Reuters со ссылкой на государственное телевидение Сирии.
«Израильская агрессия была направлена против некоторых позиций в промышленной зоне Шейх-Наджар, было сбито несколько ракет противника», – говорится в заявлении сирийской армии.
По информации военных экспертов издания, Алеппо является одним из районов Сирии, в котором присутствуют иранские повстанцы. Они поддерживают сирийских ополченцев, которые на протяжении многих лет сражаются с правительственными силами Сирии, пишут «Ведомости».
Системы ПВО были задействованы против ракетной атаки приблизительно в 23 часа по местному времени, рассказал военный источник сирийскому информагентству SANA. В результате атаки был нанесен только материальный ущерб.
Последний раз Армия обороны Израиля атаковала иранские силы в Сирии 21 января. Тогда удары были нанесены по целям иранского подразделения «Аль-Кудс», говорилось в сообщении израильской армии.