Մարտի 29-ին Վիեննայում մեկնարկել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը, հայտնել է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպմանը ներկա են նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ստեֆան Վիսկոնտին և Էնդրյու Շոֆերը, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկը, ինչպես նաև նաև երկու երկրի արտաքին գործերի նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանն ու Էլմար Մամեդյարովը։
Նախնական օրակարգի համձայն հանդիպումը կտևի 2 ժամ՝ նախ ընդլայնված կազմով հանդիպում՝ եռանախագահների, արտգործնախարարների մասնակցությամբ, ապա Փաշինյանն ու Ալիևը առանձնազրույց:

29 Март 2019 - 10:56 AMT
29 марта в Вене стартовала встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
На встрече присутствуют сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов, Стефан Висконти и Эндрю Шофер, а также личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик и министры иностранных дел двух стран Зограб Мнацаканян и Эльмар Мамедъяров.
Согласно повестке дня, встреча продлится 2 часа: сначала в расширенном составе с участием сопредседателей и министров иностранных дел, а затем последует беседа Пашиняна и Алиева тет-а-тет.