Ապրիլի 4-ին, ժամը 01:38-ին 911 ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Ազգային ժողովի շենքի 1-ին հարկում հրդեհ է բռնկվել:
Հրդեհի բարդության «թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից վեց մարտական հաշվարկ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խումբը:
Պարզվել է, որ հրդեհը բռնկվել է Բաղրամյան 19 հասցեում գտնվող Ազգային ժողովի 1-ին մասնաշենքի 1-ին հարկում՝ «ԱԺ շենքերի բարեկարգման և սպասարկման բաժնին» պատկանող թիվ 139 աշխատասենյակում։ Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 01:57-ին, մարվել՝ 02:05-ին:
Բաժնի պետի տեղակալ Վ.Բ.-ին պատկանող աշխատասենյակում (18 քմ) ամբողջությամբ այրվել է գրասենյակային գույքը (1 սառնարան, 1 գրասեղան, 1 ամսագրային սեղան, 4 աթոռ, 1 բազմոց, 1 պահարան, 1 պատուհան և 2 համակարգիչ): Պատահարի հետևանքով տուժածներ չկան, հայտնում է ԱԻՆ մամուլի ծառայությունը:

4 Апрель 2019 - 06:39 AMT
4 апреля, в 01:38 по местному времени, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступил звонок о том, что вспыхнул пожар на первом этаже здания Национального собрания РА. Об этом сообщает пресс-служба МЧС РА.
На место происшествия выехали 6 боевых расчетов пожарно-спасательного отряда и группа реагирования на ЧС Национального центра управления в кризисных ситуациях СС МЧС Армении.
Выяснилось, что пожар вспыхнул в кабинете №139 отдела «Благоустройства и обслуживания зданий НС» на первом этаже первого корпуса здания Национального собрания РА по адресу Баграмяна 19.Пожар был локализован в 01:57, потушен в 2:05.
В кабинете площадью около 18 кв м полностью сгорела офисная мебель (холодильник, письменный стол, журнальный стол, 4 стула, диван, шкаф, окно и 2 компьютера). Пострадавших нет.