ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի մամուլի քարտուղար Աննա Նաղդալյանը PanARMENIAN.Net ի հետ զրույցում հայտնեց, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն առաջարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների միջև հանդիպում անցկացնել:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կողմից հանդիպում անցկացնելու առաջարկ եղել է։ Իսկ ամսաթիվը մենք միշտ հայտնում ենք համաձայնեցված կարգով, և չենք խախտելու այդ սկզբունքը», – ասաց Նաղդալյանը:
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը Բրյուսելում, Ադրբեջան-Եվրոպա գործակցության խորհրդի նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել էր, որ ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպման օրը համաձայնեցված է:
«Շատ շուտով նոր երկկողմ հանդիպում կունենանք: Մենք արդեն պայմանավորվել ենք ամսաթվի վերաբերյալ: Ավանդաբար այն կհայտարարվի Երևանում և Բաքվում»,- ասել էր նա:

The co-chairs of the OSCE Minsk Group have proposed arranging a meeting between the Armenian and Azerbaijani Foreign Ministers, Armenian Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan tells PanARMENIAN.Net.
While confirming that such a proposal is currently under discussion, Naghdalyan said the date and venue of the possible meeting will be revealed later on.
Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov is attending the Azerbaijan-Europe Cooperation Council in Brussels. In a conversation with reporters Mammadyarov said the date of the meeting has already been agreed upon.