Հայաստան այցելած ԱՄՆ կոնգրեսականները ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի անդամներ Գայանե Աբրահամյանի և Հովհաննես Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ ապրիլի 17-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Ներկայացուցիչների պալատի ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի անդամ կոնգրեսականները ծաղիկներ են խոնարհել Մեծ եղեռնի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը, հայտնում է ԱԺ լրատվական ծառայությունը։
Նրանք եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել 20-րդ դարի առաջին արհավիրքը հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները, գրառում կատարել «Պատվավոր հյուրերի» հուշամատյանում:
Թանգարան-ինստիտուտի տնօրինությունը կոնգրեսականներին նվիրել է Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ անգլալեզու գրքեր:

Делегация находящихся в Армении конгрессменов США посетила мемориальный комплекс памяти жертв Геноцида армян Цицернакаберд в Ереване. Об этом сообщает пресс-служба парламента РА.
Члены Демократического партнерства Палаты представителей США воздали дань уважения памяти невинных жертв Геноцида армян и возложили цветы к вечному огню.
Они также побывали в музее-институте Геноцида армян, ознакомились с документами, подтверждающими первую трагедию 20-го века, осмотрели экспонаты и оставили запись в книге почетных гостей.
Дирекция музея-института подарила конгрессменам англоязычные книги о Геноциде армян.
Конгрессменов сопровождали депутаты парламента Армении, члены группы дружбы Армения-США Гаянэ Абрамян и Ованнес Ованнисян.