Բիլ Գեյթսի կարողությունը 20 տարում առաջին անգամ գերազանցել է $100 միլիարդը: Դա տեղի է ունեցել իրեն պատկանող Microsoft ընկերության բաժնետոմսերի աճի պատճառով, որոնք ապահովում են մեծահարուստի կարողության 12,5%-ը:
Գեյթսի կարողությունն այդ ցուցանիշին է հասել 1999-ից ի վեր առաջին անգամ, գրում է Ferra.ru-ն: Բիլլ Գեյթսն այսօրվա դրությամբ 2-րդն է ամենահարուստ մարդկանց ցուցակում, իսկ առաջատարը Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսն է: Նրա կարողությունը $153,2 մլրդ է:
1996-2007 թթ. և 2009-2016 թթ. Գեյթսն էր համարվում մոլորակի ամենահարուստ մարդը: Մինչև 2008-ի հունիսը նա ղեկավարում էր Microsoft-ը, իսկ այժմ ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահն է:

Состояние Билла Гейтса превысило $100 миллиардов впервые за 20 лет. Это произошло из-за роста акций принадлежащей ему компании Microsoft.
Акции Microsoft обеспечивают 12,5% состояния Гейтса. Тем не менее, их роста хватило, чтобы эта цифра превысила $100 миллиардов. В последний раз она достигала таких высот в апреле 1999 года, пишет Ferra.ru.
Билл Гейтс, на сегодняшний день, занимает второе место в списке самых богатых людей мира. Лидером же является основатель Amazon Джефф Безос. Его состояние равно $153,2 миллиардам.
В периоды с 1996 по 2007 год и с 2009 по 2016 год статус богатейшего человека на планете носил Гейтс. До июня 2008 года он был руководителем Microsoft, а теперь занимает пост председателя совета директоров.