Հայոց Ցեղասպանության 104-րդ տարելիցին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ծիծեռնակաբերդում ծաղիկներ են խոնարհել և հարգանքի տուրք են մատուցել 1.5 մլն անմեղ զոհերի հիշատակին:
Զոհերի հիշատակին հարգանքի տուրք են մատուցել նաև ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, նախարարներն ու կառավարության մյուս անդամները, ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը, ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ու այլոք:
104 տարի է անցել Օսմանյան կայսրությունում Հայոց ցեղասպանությունից: 1915-ի ապրիլի 24-ին երիտթուրքերի կառավարությունը հրաման արձակեց Ստամբուլի ամբողջ հայ մտավորականությանը բռնագաղթի ենթարկելու մասին:

24 Апрель 2019 - 07:12 AMT
24 апреля в связи с днем памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года мемориальный комплекс Цицернакаберд в Ереване посетили представители высшего руководства Армении.
Президент Армении Армен Саркисян, премьер-министр Никол Пашинян, верховный патриарх и католикос всех армян, Его Святейшество Гарегин Второй, председатель Национального собрания Арарат Мирзоян возложили венки к мемориалу, увековечивающему память жертв Геноцида армян.
После чего представители правительства Армении возложили цветы к вечному огню, а Гарегин Второй вознес молитву.