ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Լին Թրեյսին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները չի ժխտում «այն, ինչ տեղի է ունեցել 1915 թվականին»:
«Միացյալ Նահանգներն այս պատմական դեպքերը, պատմական իրողությունը չի ժխտում և այն, ինչ տեղի է ունեցել 1915 թվականին, 20-րդ դարի խոշորագույն վայրագություններից մեկն է: Մեզ շարունակում է ոգևորել այն տոկունությունը, որ մենք տեսնում ենք հայ ժողովրդի մոտ»,- ասել է դեսպանը:
Թրեյսին ընդգծել է , որ ԱՄՆ երախտապարտ է բոլոր այն ամերիկահայերին, որոնք մեծ ներդրում են ունեցել ԱՄՆ-ի կյանքում:
«Այսօր հիշատակի օր է, և մենք կարևորում ենք նաև այն հանգամանքը, որ պետք է ներշնչվենք հայ ժողովրդի խիզախ զավակներով, որոնք կարողացան շարունակել իրենց կյանքը»,- նշել է նա:

24 апреля в связи с днем памяти жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года мемориальный комплекс Цицернакаберд в Ереване посетила также посол США в РА Линн Трейси.
«Сегодня мы воздаем дань памяти. Соединенные Штаты Америки не отрицают исторических фактов, а фактом является то, что произошедшее в 1915 году было самой жестокой, самой зверской массовой резней 20-го века. Нас вдохновляет стойкость армянского народа, и, я считаю, этот день также об этом», – сказала посол в беседе с журналистами, пишет Panorama.am.
Трейси вступила в должность посла США в РА 19 февраля 2019 года.
Из бывших послов США в Армении Джон Эванс назвал преступления против армян в Османской империи 1915 года геноцидом.