Մոսկվայում ապրիլի 24-ին կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Բելառուսի պաշտպանության նախարար, գեներալ-լեյտենանտ Անդրեյ Ռավկովի հետ, հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունից։
Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել նաև բարձր մակարդակի փոխայցեր կազմակերպելու ուղղությամբ։
Երկու երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները հաստատել են 2019թ. երկկողմ ռազմական համագործակցության ծրագիրը։ Այն ներառում է շուրջ երկու տասնյակ միջոցառումներ մարտական պատրաստության, օպերատիվ պլանավորման, կապի, կապիտալ շինարարության, ռազմատեխնիկական համագործակցության և մի շարք այլ ոլորտներում։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ աշխատանքային այցով Մոսկվայում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ապրիլի 23-ի երեկոյան հանդիպել է «Ռոսօբորոնէքսպորտ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ։Կողմերը մի շարք նոր պայմանավորվածություններ են ձեռք բերել համագործակցության շրջանակներն ընդլայնելու և շարունակականությունն ապահովելու ուղղությամբ:

25 Апрель 2019 - 11:58 AMT
24 апреля в Москве министр обороны Армении Давид Тоноян встретился с министром обороны Белоруссии , генерал-лейтенантом Андреем Равковым. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РА.
Главы оборонных ведомств Армении и Белоруссии утвердили программу двустороннего военного сотрудничества на 2019 год, включающую около 20 мероприятий в сферах боевой подготовки, оперативного планирования, связи, капитального строительства, военно-технического сотрудничества и других сферах.
Были также достигнуты договоренности об организации взаимных визитов на высоком уровне.
Ранее находящийся с рабочим визитом в Москве министр обороны Армении Давид Тоноян встретился с гендиректором компании «Рособоронэкспорт» Александром Михеевым. В ходе встречи был обсужден процесс армяно-российского сотрудничества в военно-технической сфере и предстоящие планы.