Պայթյուն է որոտացել Շրի Լանկայի ամենամեծ քաղաք Կոլոմբոյի արվարձան Պուգոդում: Այդ մասին հայտնլե է ոստիկանության ներկայացուցիչ Ռուվան Գունասեկարուն: Ըստ նրա, պայթյունը տեղի է ունեցել ամայի վայրում, դատարանի շենքի հետին մասում:
Զոհերի և ավերածությունների մասին տվյալներ չկան, գրում է «Վեդոմոստին» NDTV-ի վրա հղումով:
Կապ ունի արդյոք նոր միջադեպը ապրիլի 21-ին տեղի ունեցած պայթյունների շարքի հետ, ոստիկանությունը չի նշում: Պատասխանատվությունը պայթյունի համար ստանձնել է ահաբեկչական «Իսլամական պետությունը»: Ահաբեկչությանը զոհ է գնացել 359 մարդ, որից 39-ն՝ օտարազգի: Եվս 500 մարդ տուժել է:
Ինչպես հայտնում է CNN-ն իր աղբյուրների վրա հղումով, ահաբեկիչներից երկուսը՝ Իսմաթ Ահմեդ Իբրահիմն ու Իլհամ Ահմեդ Իբրահիմը, համեմունքների վաճառքով զբաղվող մեծահարուստ, Ishana Exports ընկերության հիմնադիր, Մոհամեդ Իբրահիմի որդիներն են:
Շրի Լանկայում արտակարգ դրություն է հայտարարվել, պարետային ժամ է գործում, քանի որ դեռևս կա նոր հարձակումների վտանգ:

25 Апрель 2019 - 07:45 AMT
В 40 км от крупнейшего города Шри-Ланки Коломбо – в Пугоде – произошел взрыв. Об этом сообщил представитель полиции Руван Гунасекару. По его словам, взрыв прогремел в пустынной местности, за зданием мирового суда.
Данных о жертвах и разрушениях нет, пишут «Ведомости» со ссылкой на NDTV.
Связан ли новый инцидент с серией взрывов, произошедших на острове 21 апреля в церквях и отелях на Шри-Ланке во время празднования католической Пасхи, полиция не уточняет. Ответственность за них взяла на себя террористическая организация «Исламское государство». Жертвами терактов числятся 359 человек, 39 из которых – иностранцы. Еще около 500 человек пострадали.
Как сообщает CNN со ссылкой на источники, двое из террористов – Имсат Ахмед Ибрагим и Ильхам Ахмед Ибрагим – были сыновьями магната по продаже специй из Коломбо Мохамеда Ибрагима, основателя компании Ishana Exports.
На острове действует чрезвычайное положение, власти также вводили комендантский час, чтобы сократить время пребывания местных жителей и туристов в общественных местах, опасаясь новых атак.