Ըստ ճշտված տվյալների, Շրի Լանկայում ահաբեկչությունների հետևանքով մոտ 250 մարդ է սպանվել: Այդ մասին հայտնել է երկրի առողջապահության ծառայության ղեկավար Անիլ Ջասինգեն:
«Զոհվածները 250-260 են: Հստակ չեմ կարող ասել: Մարմինների առանձին հատվածներն այնքան շատ են, որ դժվար է հստակ քանակը պարզել»,-ասել է նա, հայտնում է «Վեդոմոստին» Reuters-ի վրա հղումով:
Ըստ պաշտպանության փոխնախարար Ռուվան Վիեվարդենի, պայթյունների հետևանքով 253 մարդ է զոհվել: Զգալի տարբերությունն այս և նախապես հայտարարված թվի միջև նա բացատրել է մորգերի սխալ տվյալներով:
AFP-ն, պաշտոնական աղբյուրի վրա հղումով, նույնպես հայտնում է 253 զոհի մասին: Ավելի վաղ հայտարարվել էր 359 զոհվածի մասին:

The death toll in Sri Lanka’s Easter Day attack is around 100 fewer than the 359 originally thought, a two top government officials told Reuters on Thursday, April 25.
“It could be 250 or 260. I can’t exactly say. There are so many body parts and it is difficult to give a precise figure,” Anil Jasinghe, the director general of Sri Lanka’s health services told Reuters in a phone interview.
Ruwan Wijewardene, Sri Lanka’s deputy defense minister whose ministry is responsible for the island’s police force, said the death toll had been revised down to 253 due to inaccurate figures provided by the country’s morgues.