ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը բանակցում է նախարարությունների հետ նոր միջուկային համաձայնագիր մշակելու շուրջ: Այդ մասին հայտնել է CNN-ը Սպիտակ տան մի քանի աղբյուրի վրա հղումով:
Վարչակազմի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներից մեկը նշել է, որ նախագահն ուզում է, որ գործարքին մասնկցեն Ռուսաստանն ու Չինաստանը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
Բացի այդ, պայմանագիրը պետք է ներառի սպառազինության բոլոր տեսակները: «Մենք ձգտում ենք որքան հնարավոր է շուտ ներկայացնել նախագահին բոլոր հնարավոր տարբերակները»,-ասել է պաշտոնյան՝ հավելելով, որ մինչ այդ ոչ մի վարչակազմ նման փորձ չի արել:
Վերջերս ԱՄՆ նախագահը Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել էր, որ անհրաժեշտ է համարում, որ բոլորը ձերբազատվեն միջուկային զենքից:

Президент США Дональд Трамп проводит переговоры с министерствами о выработке нового ядерного соглашения, сообщил телеканал CNN со ссылкой на несколько источников в Белом доме.
Один из высокопоставленных представителей администрации отметил, что президент хочет, чтобы в контроле над вооружениями участвовали Россия и Китай.
Кроме того, договор должен включать в себя все виды оружия, уточнил он, пишет РИА Новости.
«У нас есть стремление предоставить варианты президенту как можно скорее», — сказал чиновник, добавив, что до этого еще ни одна администрация не предпринимала таких попыток.
Ранее американский лидер в интервью телеканалу Fox News заявил, что считает необходимым, чтобы все избавились от ядерного оружия, включая Москву и Пекин.