Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ՀՀ քաղաքացիներին Քաղաքացու օրվա առթիվ: Այդ մասին նա գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Սիրելի ժողովու՜րդ, Հայաստանի Հանրապետության հպարտ քաղաքացիներ. շնորհավորում եմ բոլորիդ Քաղաքացու օրվա առիթով:Դուք հաղթել եք և դուք հաղթելու եք: Դուխով:)՚,-ասվում է գրառման մեջ:
Ապրիլի 18-ի նիստում կառավարությունը մոտ 124 մլն դրամ է հատկացրել «Քաղաքացու օրը» նշելու միջոցառումներին։ Որոշման նախագծի համաձայն, գումարը կուղղվի Հայաստանի բոլոր մարզերում և Երևանում «Քաղաքացու օրվան» նվիրված միջոցառումներ պատշաճ անցկացման համար։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил армян с Днем гражданина РА. Он сделал соответствующую запись на своей странице в Facebook.
«Дорогой народ, гордые граждане Республики Армения, поздравляю всех вас с Днем гражданина. Вы победили и будете побеждать», – написал премьер.
По случаю праздника в столице Армении перекрыт ряд центральных улиц.
Ранее в РА был принят законопроект, согласно которому последнюю субботу апреля в республике будут отмечать новый праздник – День гражданина Армении. Если 1 мая выпадает на субботу, то День гражданина будет отмечаться в предыдущее воскресенье апреля, чтобы исключить возможность празднования в день Геноцида армян 24 апреля.