Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ՀՀ քաղաքացիներին Քաղաքացու օրվա առթիվ: Այդ մասին նա գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Սիրելի ժողովու՜րդ, Հայաստանի Հանրապետության հպարտ քաղաքացիներ. շնորհավորում եմ բոլորիդ Քաղաքացու օրվա առիթով:Դուք հաղթել եք և դուք հաղթելու եք: Դուխով:)՚,-ասվում է գրառման մեջ:
Ապրիլի 18-ի նիստում կառավարությունը մոտ 124 մլն դրամ է հատկացրել «Քաղաքացու օրը» նշելու միջոցառումներին։ Որոշման նախագծի համաձայն, գումարը կուղղվի Հայաստանի բոլոր մարզերում և Երևանում «Քաղաքացու օրվան» նվիրված միջոցառումներ պատշաճ անցկացման համար։

Armenia is celebrating Citizen's Day on Saturday, April 27 after the parliament voted to designate the last Saturday of April as Citizen’s Day in the country.
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Armenians on their special day: "You have won and are always going to win."
On April 23, 2018, Armenia’s third President, then Prime Minister Serzh Sargsyan resigned which led to massive celebrations across the country. On May 8, 2018, Pashinyan, the opposition leader then, was elected the country’s new PM, which too led to celebrations.