Ֆինլանդիան վավերացրել Է Հայաստանի և Եվրամիության միջև կնքված Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը: Այդ մասին հայտնել է Ֆինդլանդիայի ԱԳ նախարարության կայքը:
«Ուրախ ենք հայտնել, որ Ֆինլանդիան վավերացրել Է ԵՄ-Հայաստան համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը: Համաձայնագիրը կխորացնի ԵՄ-ի և Հայաստանի հարաբերությունները և օգուտ կբերի Հայաստանի եւ ԵՄ-ի քաղաքացիներին», – ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Համաձայնագիրը ստորագրվել է Բրյուսելում 2017-ի նոյեմբերի 24-ին: Այն վավերացրել է 14 երկիր՝ Հայաստանը, Բուլղարիան, Դանիան, Էստոնիան, ՄԹ-ն, Լիտվան, Լատվիան, Լյուքսեմբուրգը, Մալթան, Լեհաստանը, Ռումինիան, Գերմանիան, Ֆինլանդիան, Հունգարիան:

Finland has ratified the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement between Armenia and the European Union, Finland's Foreign Ministry said in a tweet.
"Happy to announce that #Finland has ratified the EU-Armenia Comprehensive & Enhanced Partnership Agreement! #CEPA will deepen EU-Armenia relations and benefit the citizens of #Armenia and #EU," read the tweet.
The European Parliament, Hungary, Germany, Luxembourg, Great Britain, Romania, Denmark, Bulgaria, Poland, Estonia, Latvia and Lithuania, as well as the Czech Chamber of Deputies have so far ratified the CEPA.