Ֆրանսիայի հատուկ ծառայությունները կանխել են անվտանգության ուժերի աշխատակիցների դեմ ուղղված ահաբեկչությունը: Այդ մասին հայտնել է BFM-TV հեռուստաալիքը Փարիզի դատախազության վրա հղումով:
Նշվում է, որ «դաժան հարձակում» էր սպասվում, սակայն մանրամասներ չեն հրապարակվել:
Հետաքննության շրջանակում իրավապահները 4 մարդու են ձերբակալել, որոնք զբաղվում էին ահաբեկչությունների համար զենքի առաքմամբ: Նրանցից մեկն անչափահաս է, որն արդեն մեկ անգամ հայտնվել է ոստիկանության տեսադաշտում: Նրան ձերբակալել էին 2017-ին, երբ նա փորձել է մեկնել Սիրիա, գրում է «Ինտերֆաքսը»:
Բոլոր ձերբակալվածները Ֆրանսիայի Ներքին անվտանգության գլխավոր վարչության մեկուսարանում են՝ Լեվալուա Պերե քաղաքում:

Спецслужбы Франции предотвратили теракт против сотрудников сил безопасности, сообщает телеканал BFM-TV со ссылкой на парижскую прокуратуру.
Отмечается, что готовилось «жестокое нападение», однако никаких подробностей не приводится.
В рамках расследования стражи порядка задержали четырех человек, которые занимались доставкой оружия для совершения теракта. Среди них – один несовершеннолетний, который ранее уже попадал в поле зрения полиции. Его задерживали в 2017 году, когда он пытался отправиться в Сирию, пишет «Интерфакс».
Все задержанные находятся в изоляторе Главного управления внутренней безопасности Франции в городе Леваллуа-Перре на севере центральной части страны.