Ամերիկյան Բալթիմորում զինված անձն անկանոն կրակ է բացել մարդկանց ուղղությամբ: Ըստ ոստիկանության կոմիսար Մայքլ Հարրիսոնի, անհայտ տղամարդը ոտքով է եղել, նա մոտեցել է հանգստացող մարդկանց և կրակ է բացել:1 մարդ զոհվել է, 7-ը՝ վիրավորվել:
Հարիսոնը նշել է, որ հարձակումը «բացառիկ նպատակաուղղված է» եղել, սակայն դրդապատճառների մասին չի խոսել: Կրակոցները հնչել են տեղի բապտիստական եկեղեցուց ոչ հեռու, սակայն քաղաքապետի պաշտոնակատար Ջեկ Յանգը նշել է, որ միջադեպը ոչ մի կրոնական ենթատեքստ չունի, գրում է Deutsche Welle-ն:
Բալթիմորն ամենաաղքատ և միևնույն ժամանակ ամենաքրեածին քաղաքներից մեկն է ԱՄՆ-ում: Վերջին 2 տարում Բալթիմորում ամեն տարի մոտ 300 սպանություն է կատարվել:

В американском Балтиморе вооруженный человек открыл беспорядочную стрельбу по людям, собравшимся на пикник. По словам комиссара полиции Майкла Харрисона, неизвестный мужчина приблизился к людям пешком и начал стрелять.
В результате нападения погиб один человек, еще 7 были ранены.
Харрисон отметил, что нападение было «исключительно целенаправленным», но не привел возможных мотивов случившегося. Стрельба произошла неподалеку от баптистской церкви, однако врио мэра Балтимора Джек Янг подчеркнул, что инцидент не имеет никакой религиозной подоплеки, пишет Deutsche Welle.
Балтимор является одним из самых бедных и одновременно одним из наиболее криминальных крупных городов США. Он уже десятилетиями страдает от насилия со стороны криминальных группировок, связанных с наркомафией. За последние два года в Балтиморе ежегодно совершалось более 300 убийств.