Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ: Ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ, մեծարել ու գնահատել է աշխատավորին ու նրա աշխատանքը՝ այն խորին համոզմամբ, որ հենց աշխատանքն է դաստիարակում ու գեղեցկացնում մարդուն, հենց աշխատանքն է բարօրության հիմնական աղբյուրը:
Մեր պետության կարևորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որպեսզի յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելու, սեփական աշխատանքով իր կարիքները հոգալու, իր երեխաների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու հնարավորություն»:
Նշվում է, որ նոր աշխատատեղերի ստեղծումը, բնակչության զբաղվածության մակարդակի բարձրացումը, աշխատավորների իրավունքների պաշտպանությունն այսուհետ ևս կլինեն իշխանությունների առաջնահերթությունների շարքում, որոնց լուծման ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:

Artsakh (Nagorno Karabakh) President Bako Sahakyan sent a Labor Day message on Wednesday, May 1, haling the Armenian people for diligence and hard work.
"The Armenian people have always stood out with their diligence, celebrated and acknowledged the workers," the President said.
"One of the major challenges facing our state is to provide an environment enabling each and every one to work, meet their own needs, and secure a well-to-do life for their children.
"Creating new employment opportunities, raising the population employment rate, defending the rights of workers will further on remain among the priorities for our authorities, and diverse programs are carried out to address them."