ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկի հետ քննարկել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և արցախա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը դեսպանին իր մտահոգություններն է հայտնել վերջին շրջանում հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի առնչությամբ, որի արդյունքում վիրավորվել է հայ զինծառայող:
Դեսպան Կասպրշիկը ՀՀ պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել բանակցային գործընթացում առաջիկա օրակարգային խնդիրները, հայտնում է պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Ապրիլի 30-ին՝ ժամը 14:20-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային բեկորային վնասվածք է ստացել պայմանագրային զինծառայող Արգիշտի Սամվելի Սեփխանյանը:Կոմիտեում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով:Կատարվում է նախաքննություն:

Defense Minister Davit Tonoyan and Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk discussed the situation on the Armenian-Azerbaijani border and along the Nagorno Karabakh contact line on Friday, May 3.
Tonoyan expressed his concern over the recent ceasefire violations by Azerbaijan, which left an Armenian soldier wounded.
Kasprzyk, meanwhile, unveiled the upcoming issues of the negotiation process to the Minister of Defense.
Azerbaijani troops have recently opened fire on a bread truck in one of the Armenian positions along the Nagorno Karabakh contact line, damaging the body of the vehicle as a result. According to a statement from the Artsakh (Karabakh) Defense Ministry, the Azerbaijani Armed Forces have been implementing engineering work along the contact line, at the same time increasing the number of ceasefire violations.