ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակացական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին` Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում վթարային վայրէջքի հետևանքով ինքնաթիռում բռնկված հրդեհի առնչությամբ, որը տասնյակ մարդկանց կյանք է խլել:
ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Սարգսյանն իր ցավակցությունն է հայտնել զոհվածների հարազատներին ու մտերիմներին, իսկ տուժածներին մաղթել է շուտափույթ ապաքինում:
Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում Sukhoi Superjet 100 վթարային վայրէջքի արդյունքում բռնկված հրդեհից 41 մարդ է զոհվել:

6 Май 2019 - 09:07 AMT
Президент Армении Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования президенту России Владимиру Путину в связи с пожаром на борту самолета вследствие аварийной посадки в московском аэропорту «Шереметьево», который отнял жизни десятков людей. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Саркисян выразил свои соболезнования родным и близким погибших, а пострадавшим пожелал скорейшего выздоровления.
В результате пожара на борту самолета Sukhoi Superjet 100 в аэропорту Шереметьево погиб 41 человек. Катастрофа с самолетом Sukhoi Superjet 100 произошла вечером 5 мая.Спастись удалось 33 пассажирам и четырем членам экипажа. Шестерых человек госпитализировали, трое из них находятся в тяжелом состоянии.