Մայիսի 13-ի երեկոյան, Բրյուսելում սպասվում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի կարճատև շփում, հայտնում է CivilNet-ը:
Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևը ներկա կլինեն ԵՄ Արևելյան գործընկերության 10-ամյակի ընթրիքին: Սպասվում է, որ այդ ընթրիքի ընթացքում երկու երկրների առաջնորդների միջև տեղի կունենա շփում և մտքերի փոխանակում։
Արևելյան գործընկերության 10-ամյակին նվիրված պաշտոնական ընթրիքը տրվում է Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկի անունից:
Նիկոլ Փաշինյանը Բրյուսել է մեկնել Լյուքսեմբուրգից։ Վարչապետը Լյուքսեմբուրգում էր աշխատանքային այցով, որտեղ հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավյե Բեթելի հետ:

13 Май 2019 - 11:56 AMT
Вечером 13 мая в Брюсселе ожидается краткосрочный контакт между премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, пишет CivilNet.
Никол Пашинян и Ильхам Алиев будут присутствовать на ужине в честь 10-й годовщины Восточного партнерства ЕС. Ожидается, что во время ужина лидеры двух стран проведут диалог и обмен идеями.
Официальный ужин, посвященный 10-летию Восточного партнерства, проводится от имени президента Европейского совета Дональда Туска.
Никол Пашинян отправился в Брюссель из Люксембург. Премьер-министр находился в Люксембурге с рабочим визитом, где встретился с главой правительства Люксембурга Ксавье Бетелом.