ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջան կայցելեն մայիսի վերջում: Այդ մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը Բրյուսելում, հայտնում է Report-ը:
«Մենք նախ ծրագրում ենք, որ համանախագահները տարածաշրջան կայցելեն ամսվա վերջին, դրանից հետո կքննարկենք: Օրակարգում նախարարների հանդիպումն է, բայց այն դեռ պետք է նախապատրաստել: Ինչպես ավելի վաղ ասել եմ, համանախագահ երկրներից մեկն առաջարկել է նախարարների մակարդակով հանդիպում կազմակերպել, բայց այն նախապատրաստել է պետք»,-ասել է Մամեդյարովը:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել էր, որ ԱՄՆ-ն առաջարկել է ՀՀ և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներին հանդիպել Վաշինգտոնում՝ շարունակելու համար ղարաբաղյան կարգավորման շուրջ քննարկումները:

14 Май 2019 - 14:50 AMT
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ по карабахскому урегулированию посетят в регион в конце мая. Об этом заявил министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров в Брюсселе, пишет Report.
«Мы пока планируем, что сопредседатели приедут в регион в конце месяца, после этого будем обсуждать. На повестке дня встреча министров, но надо ее подготовить. Как я говорил ранее, есть предложение от одной из стран-сопредседателей провести встречу на уровне министров, но надо ее подготовить», – заявил Мамедъяров.
Ранее глава МИД Азербайджана Эльмар Мамедъяров заявил, что США предложили провести в Вашингтоне очередную встречу глав МИД Армении и Азербайджана по урегулированию карабахского конфликта.