Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունում ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանի և ՀՀ տեղեկատվական ոլորտի մի շարք պատասխանատուների մասնակցությամբ քննարկվել են ռազմական տեղեկատվության և հակառակորդի քարոզչության տեղեկատվական հակազդման հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ղեկավար Հովհաննես Մովսիսյանի գլխավորած պատվիրակությունը, հայտնում է Արցախի Հանրապետության ՊՆ լրատվական ծառայությունը։
Բանակի հրամանատարը մասնավորապես նշել է, որ ԱՀ զինված ուժերը, թույլատրելի սահմաններում լինելով բաց ցանկացած բնույթի կառուցողական համագործակցության համար, ակնկալում են նաև պետական շահագրգիռ կառույցների դերակատարումը` հանրային լայն շրջանակների մոտ բանակային զարգացումների նկատմամբ առավել օբյեկտիվ և հավասարակշռված մոտեցումներ ձևավորելու հարցում:
Քննարկվել են նաև պետական ու բանակային համապատասխան կառույցների համագործակցության հետագա խորացման և հարակից այլ թեմաներ:

Министр обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), командующий Армией обороны НКР, генерал-майор Карен Абрамян 14 мая принял представителей информационной сферы Армении во главе с руководителем ГНКО «Центр общественных связей и информации» аппарата премьер-министра Армении Ованесом Мовсисяном. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
В ходе встречи были обсуждены вопросы военной информации и информационного противодействия пропаганде противника, дальнейшего углубления сотрудничества между государственными и соответствующими армейскими структурами.
Абрамян, в частности, подчеркнул, что ВС Арцаха, будучи открытыми в допустимых пределах для любого конструктивного сотрудничества, ожидают содействия заинтересованных государственных структур в вопросе формирования максимально объективных и сбалансированных подходов по части развития армии у широких общественных кругов.