Մայիսի վերջին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները տարածաշրջանային այց կկատարեն։ Այդ մասին ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Հայաստանի արտգործնախարարության խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Սրա մասին հավելյալ կտեղեկացնենք», – ասել է ԱԳՆ խոսնակը` նշելով, որ համանախագահները կլինեն Երևանում, Ստեփանակերտում և Բաքվում, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Նա հավելել է նաև, որ Հայաստանի արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը մայիսի 21-ին մեկնելու է Բիշքեկ՝ մասնակցելու ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստին։ Նրա խոսքով՝ նիստին քննարկվելու են խորհրդի օրակարգի հարցեր, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի նշանակմանն առնչվող հարցեր:
Աննա Նաղդալյանը նաև տեղեկացրել է, որ մայիսի 25-ին Չինաստանի արտգործնախարար Վանն Ինը կայցելի Հայաստան։ Այցի շրջանակներում նախատեսված են երկու միջազգային պայմանագրի և մեկ միջազգային պայմանագիր չհանդիսացող փաստաթղթի ստորագրություն։
Նա նաև տեղեկացրել է, որ հունիսին Բրյուսելում կայանալու է նաև Հայաստան-ԵՄ գործընկերության երկրորդ նիստը, որը վարելու են Զոհրաբ Մնացականյանն ու Եվրամիության արտգործնախարար Ֆեդերիկա Մոգերինին։

The co-chairs of the OSCE Minsk Group will visit the region at the end of May and are set to travel to Artsakh (Nagorno Karabakh) too, Armenian Foreign Ministry spokeswoman Anna Naghdalyan told a press briefing on Tuesday, May 21.
Naghdalyan promised to provide more details, adding that the mediators will visit Yerevan, Stepanakert and Baku, RFE/RL Armenian Service reports.
The spokesperson revealed that Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan will make a trip to Bishkek to participate in the session of the CSTO Foreign Ministers Council.
Issues concerning the appointment of a new Secretary General will be high on the agenda, Naghdalyan said.
The representative of the Armenian foreign office also said that Chinese Foreign Minister Wang Yi will visit Armenia on May 25 to sign two international contracts and another document.