Տարբեր մարզերում բնակվող, սոցիալապես անապահով ընտանիքներն այս օրերին իրազեկվում են բնակարանաշինության ծրագրում ընդգրկված լինելու մասին: Սպիտակում, 30 տարի վագոն-տնակում բնակվող Սահակյանները հայտնվել է գործընկեր կառույցների՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ու Հայաստանի «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» ուշադրության կենտրոնում:
Սերյոժան 88-ի երկրաշարժից ոչինչ չի հիշում. այդ ժամանակ նա երեք տարեկան է եղել: Ավերված տան, հոր և եղբոր կորստի մասին գիտի մոր պատմություններից: Ավելի քան 30 տարի՝ վաղ մանկությունից, վագոն-տնակում է ապրում: Երկու երեխայի հայր դարձած երիտասարդը փորձել է լուծում գտնել. գլանաձև վագոնին ավելացել է ևս մեկը, սակայն մետաղյա տարածքը մնացել է ճնշող ու ապրելու համար անընդունելի: Վագոն-տնակում այժմ ապրում են 5 հոգով:
Սերյոժան երազում է կառուցել իր մանկության տունը: Տարիներ առաջ, նույն տարածքում շինարարական աշխատանքներ է նախաձեռնել: Նպատակն իրականացնելու համար՝ ստիպված է եղել բազմիցս արտագնա աշխատանքի մեկնել: Սեփական ձեռքերով, բարեկամների և ընկերների աջակցությամբ, տարիների ընթացքում նրան հաջողվել է կիսով չափ կառուցել տունը: Ավելին անել չի կարող՝ ֆինանսական միջոցների բացակայության պատճառով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ու «Հայաստանի Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը», մինչև տարեվերջ կիրականացնեն լոռեցի ընտանիքի տարիների երազանքը: Սահակյաններն ընդգրկվել են ընթացիկ տարվա ծրագրում, հայտնում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամուլի ծառայությունը:
«Տարիներ շարունակ, «Հայաստանի Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» հետ, ձգտել ենք լավ օրվա հույս վերադարձնել 150-ից ավելի ընտանիքի: Մարդիկ տարբեր են իրենց կյանքի պատմություններով, ապրում են տարբեր մարզերում, տարբեր պատճառներով հայտնվել են դժվար վիճակում, բայց ունեն նույն խնդիրը: Յուրաքանչյուրի ոտքի կանգնելու փաստը մեզ ոգևորել է ոչ պակաս, քան ծրագրից օգտվողներին: Երբ ազդարարեցինք այս տարվա մեկնարկը, աջակցելու լուրը շահառուներից մեկին հայտնեցինք անակնկալ հեռախոսազանգով: Այս ընտանիքի էլ դիմում եմ հեռուստատեսության միջոցով. ամուր եղեք: Մինչև տարեվերջ, մեր գործընկերների հետ, իրականություն կդարձնենք նաև տարիների՝ ձեր երազանքը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Socially insecure families living in different Armenian provinces have been informed about being included in the housing program implemented by VivaCell-MTS and Fuller Center for Housing Armenia. The Sahakyans, who have lived in a metal container in the town of Spitak for 30 years, are now in the center of attention of the partner organizations.
Seryozha does not remember anything from the 1988 earthquake; he was only three years old when the disaster struck. He learned about the destroyed house, the loss of his father and brother from his mother's stories. Over 30 years, from early childhood, he has lived in a metal container. Now a young father of two, he tries to find a solution; he has added another metal container to the already existing one, but still, the area has remained depressing and not fit for living. There are now five of them living in the metal container.
Seryozha dreams of building the house of his childhood. Years ago, he initiated construction works in the same locale. To accomplish the goal, he has travelled abroad to work for many times. With the help of relatives and friends, he has started building a house on his own, which has remained unfinished. He can't do more due to the lack of financial means.
By the end of the year, VivaCell-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia will make the dream of the family from Lori province a reality. The Sahakyans are selected in the housing program of the current year.
“For many years, and hand in hand with the Fuller Center for Housing Armenia, we have spared no effort to return the light of hope to more than 150 families. Stories of their lives may vary, regions they live in may vary, reasons behind the hardships they face may vary, but there is one problem they all share. We perk up with every single beneficiary family rising from its knees. We announced the start of this year’s program with a surprise phone call to one of our beneficiaries. I now call on this family by television: stay strong. With our partners, we will make your years-long dream come true by end of this year,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.