Զինյալ անձը 3 մարդ է սպանել Բրազիլիայի Պարակատու շրջանի եկեղեցում: Մինչ եկեղեցի գնալը տղամարդը սպանել է իր նախկին հարսնացուին՝ նրա տանը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին Correio Braziliense-ի վրա հղումով:
Ոստիկանության ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ իրավապահները պարեկում էին եկեղեցու շրջանը, ուստի կարողացել են օպերատիվ արձագանքել:
Կրակողը եղել է 39-ամյա Ռուդսոն Արագոն Գիմարաեշը՝ ՌՕՈւ նախկին զինծառայող: Նա վիրավորվել է ոստիկանի կրակոցից և տեղափոխվել հիվանդանոց: Ընդհանուր առմամբ կասկածյալի ձեռքից 4 մարդ է մահացել:
Ոստիկանության ներկայացուցիչ Ֆլավիո Սանտյագոն ասել է, որ եկեղեցում 20 մարդ է եղել, իսկ կրակողի մոտ դեռ 6 փամփուշտ կար: «Եթե ոստիկանությունը ժամանակին չմոտենար, իրավիճակը շատ ավելի վատ կլիներ»,-ասել է նա:

Вооруженный мужчина застрелил трех человек в церкви в муниципалитете Паракату в Бразилии.
До того, как отправиться в церковь, мужчина убил свою бывшую невесту, находясь у нее дома, пишет РИА Новости со ссылкой на издание Correio Braziliense.
Представитель местной полиции заявил, что правоохранители патрулировали район около церкви, куда впоследствии пришел стрелок, и поэтому смогли оперативно отреагировать.
Стрелок был идентифицирован как Рудсон Арагон Гимараеш, 39 лет, бывший военный воздушных сил. Он был ранен выстрелом военной полиции в штате Минас-Жерайс и доставлен в больницу. Всего четыре человека погибли от рук подозреваемого.
Представитель полиции Флавио Сантьяго заявил, что в церкви находились 20 человек, а у стрелка было еще шесть боеприпасов. «Если бы полиция не прибыла вовремя, ситуация была бы гораздо хуже», – отметил он.