Տիգրան Խուդավերդյանը, որը վերջին տարիներին «Yandex.Տաքսիի» գլխավոր տնօրենն էր, նշանակվել է Yandex ընկերությունների խմբի կառավարիչ տնօրեն: Սա նոր պաշտոն է ընկերությունների խմբում: Yandex-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը շարունակում է զբաղեցնել ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և հիմնական բաժնետեր Արկադի Վոլոժը: Այժմ նա, իր իսկ խոսքերով, կկենտրոնանա ավելի լայն ռազմավարական խնդիրների վրա:
Yandex-ից հեռանում է նաև տեխնոլոգիաների տնօրեն Միխայիլ Պարախինը՝ 2019-ի օգոստոսին նա ընտանիքի հետ կվերադառնա ԱՄՆ: «Yandex.Տաքսիի» գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Դանիիլ Շուլեյկոն, գրում է «Վեդոմոստին»:
«Տիգրանը շատ վաղուց է աշխատում Yandex-ում, ծանոթ է բիզնեսի բոլոր նրբություններին և հարգված է ընկերությունում»,-ասել է Վոլոժը:
Խուդավերդյանն աշխատում է ընկերությունում արդեն մոտ 15 տարի՝ 2006-ի ապրիլից: Նա կառավարել է «Yandex.Բրաուզերը», «Yandex.Նավիգատորը», 2015-ից գլխավորել է «Yandex.Տաքսին», իսկ 2018-ից՝ «Yandex.Տաքսի» և Uber միավորված ընկերությունը:

Тигран Худавердян, который в последние годы был генеральным директором «Яндекс.Такси», назначен управляющим директором группы компаний «Яндекс», сообщила группа. Это новая должность в группе. Генеральным директором группы остается сооснователь и основной акционер «Яндекса» Аркадий Волож. Он теперь, по его собственным словам, сконцентрируется на более широких стратегических задачах.
Также из «Яндекса» уходит директор по технологиям Михаил Парахин – в августе этого года он вместе с семьей возвращается в США. Гендиректором «Яндекс.Такси» назначен Даниил Шулейко, пишут «Ведомости».
«Тигран очень давно работает в «Яндексе», знает бизнес вдоль и поперек и пользуется уважением в компании», – отметил Волож.
Худавердян работает в «Яндекс» почти 15 лет – с апреля 2006 года. Он, в частности, управлял такими сервисами, как «Яндекс.Браузер» и «Яндекс.Навигатор». С 2015 года он возглавляет «Яндекс.Такси», а с 2018 года – объединенную компанию «Яндекс.Такси» и Uber.