ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, հայտնել է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը։
«Հարգելի Նիկոլ Վովայի, Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ: Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, բարեկեցություն և հաջողություններ պետական գործունեության մեջ: Կցանկանայի վերահաստատել պատրաստակամությունը՝ շարունակելու Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ կառուցողական երկխոսությունը և համատեղ սերտ աշխատանքը, ինչպես նաև եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում գործընկերային փոխգործակցությունը», – ասել է Պուտինը:
Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը:
«Հարգելի Նիկոլ Վովայի, Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Կցանկանայի ընդգծել Ձեր մշտական ուշադրությունը Ռուսաստանը և Հայաստանը կապող բարեկամության, գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման հարցերին: Ամրապնդվում է առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցությունը, հաջող իրագործվում են համատեղ նախագծեր էներգետիկայի, արդյունաբերության, ենթակառուցվածքների, գիտության և մշակույթի ոլորտներում: Խորանում է ինտեգրացիոն փոխգործակցությունը Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում: Համոզված եմ, որ միջկառավարական ակտիվ աշխատանքը կնպաստի գործնական համագործակցության հետագա ընդլայնմանը, տարբեր բնագավառներում նոր փոխշահավետ նախաձեռնությունների առաջմղմանը: Դա լիովին համապատասխանում է մեր երկրների երկարաժամկետ շահերին», – ասել է Մեդվեդևը։

The President of Russian Federation, Vladimir Putin sent a congratulatory message to the Armenian Prime Minister, Nikol Pashinyan on his birthday, the Information and PR Department of RA Government reports.
“Dear Nikol Pashinyan, please accept my sincere congratulations on your birthday. I wish you good health, happiness, prosperity and success in public activities. I would like to reiterate the readiness to continue constructive dialogue on development of allied relations between Russia and Armenia as well as our close cooperation in addition to the partnership within the framework of Eurasian integration processes”, said Putin. Russian Prime Minister, Dmitry Medvedev also congratulated Pashinyan with an official message.
“Dear Nikol Pashinyan, in the name of the Russian Federation and me personally I want to congratulate you on your birthday. I would like to highlight your constant attention to the development of friendship, partnership and alliance between Russia and Armenia.
Trade-economic and investment cooperation between our countries strengthens, joint projects are successfully implemented in the fields of energy, industry, infrastructure, science and culture. Integration in the framework of the Eurasian Economic Union is deepening. I am certain that intergovernmental active work will promote further expansion of practical cooperation, promotion of new mutually beneficial initiatives in different spheres. This fully corresponds to the long-term interests of our countries”, said Medvedev.