ՀՀ ԱԺ-ն հունիսի 3-ին առաջին ընթերցմամբ ընդունել է «Վիճակախաղերի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լարցումներ կատարելու մասին նախագիծը, որով 2020 թվականից Երևանում կարգելվի բուքմեյքերական ընկերությունների գործունեությունը:
Նախագիծն ընդունվել է միաձայն:
ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանի, «Իմ քայլը» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորներ Սիփան Փաշինյանի և Նաիրա Զոհրաբյանի համահեղինակած նախագծով բուքմեյքերական ընկերությունների գործունեությունը կթույլատրվի ՀՀ մի շարք քաղաքներում՝ Ծաղկաձորում, Մեղրիում, Սևանում, Ջերմուկում:
Նախագիծը բողոքի ակցիայի էր դուրս բերել «ԳուդՎին» բուքմեյքերական ընկերության աշխատակիցների: Ընկերության ներկայացուցիչներն ավելի ուշ հանդիպել են ԱԺ ղեկավարության հետ և ընդհանուր հայտարարի եկել:

Armenian National Parliament approved the project on changes and additions to the RA law on “Lotteries”. According to the project, the activities of bookmakers will be prohibited in Yerevan since 2020.
The project was approved by 100% of the votes
According to the project initiated by the Vice Speaker of the NP, Alen Simonyan as well as the MPs of “My Step” and “Prosperous Armenia”, Sipan Pashinyan and Naira Zohrabyan, bookmaker activities will be allowed in a list of cities in Armenia including Tsakhkadzor, Meghri, Sevan, and Jermuk.
The project had initiated a protest among the employees of “GoodWin” company. The representatives of the bookmaker company later had a meeting with the NP government and had eventually reached an agreement.