ՀՀ ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունել է «2008 թվականի մարտի 1-ից 2-ը Երևան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների ժամանակ տուժած անձանց աջակցության մասին» օրենքի նախագիծը:
ԱԺ փոխխոսնակներ Ալեն Սիմոնյանի ու Լենա Նազարյանի կողմից շրջանառության մեջ դրված նախագիծն ընդունվել է միաձայն:
Դրանով աջակցություն է տրամադրվելու այդ իրադարձությունների ժամանակ ստացած վնասվածքի պատճառով զոհված անձի՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով նախատեսված կարգով իրավահաջորդի կարգավիճակ ունեցող անձին, նաև այն անձին, որի առողջությանը այդ գործողությունների ժամանակ պատճառվել է ծանր կամ միջին ծանրության վնաս: Աջակցության ձևը սահմանելու է գործադիրը:
Նախագծի քննարկման ընթացքում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանի առաջարկության նախագծում կատարվել է փոփոխություն. նախատեսվող աջակցությունից չեն օգտվի Մարտի 1-ի իրադարձությունների ժամանակ տուժած, սակայն քրեական հետապնդման ենթարկված ոստիկանները, եթե նրանց նկատմամբ հետապնդումը չի դադարեցվել՝ արդարացման հիմքով:

Armenian National Parliament entirely approved the law on “Assistance to Victims During the Events of March 1-2, 2008 in Yerevan” by the second reading.
The project by NP vice-speakers, Alen Simonyan and Lena Nazaryan was approved unanimously.
According to the law, assistance will be provided to the person who has the status of a successor in the manner prescribed by the Criminal Procedure Code of the Republic of Armenia of the individual who died as a result of the injury during the events of March 1, as well as to the person whose health received heavy or medium level damage. The form of support will be determined by the executive.
During the discussion of the project, changes were made in the proposal of the MP of “My Step” Alliance, Sisak Gabrielyan; the injured police representatives who were prosecuted during March 1 events will not benefit from the planned assistance in case the prosecution has not been interrupted on the grounds of justification.