Հունիսի 4-ին «Կորպորասիոն Ամերիկա» օդանավակայանների ղեկավարության գագաթնաժողովին ընկերության գործադիր տնօրեն Մարտին Էռնեկյանը հայտնել է, որ աշխատանքներ են տանելու «Զվարթնոց» օդանավակայանի հին շենքի պահպանման ուղղությամբ:
Նա նշել է, որ ընկերությունը պատրաստ է սկսել նաև Գյումրիի «Շիրակ» օդանավակայանի վերանորոգման աշխատանքները:
«Մենք սկսել ենք գործակցություն ճարտարապետների հետ և գրեթե պատրաստ ենք սկսել վերանորոգման աշխատանքները»,- ասել է Էռնեկյանը:
Նա նաև ուրախություն է հայտնել նոր կառավարության հետ ամուր գործակցության համար:
«Վերանայելու ենք մեր նոր նախագծերը, որ ունենք Հայաստանում, և նոր ծրագրեր ենք ձեռնարկելու: Նոր կառավարության հետ աշխատելու ենք, որպեսզի սահմանենք նոր ներդրումների համար առաջնահերթությունները»,- ասել է Էռնեկյանը:
Արգենտինյան «Կորպորասիոն Ամերիկա» ընկերությունը օդանավակայանների և բեռնային համալիրների կոնցեսիոներ է Եվրոպայի և Լատինական Ամերիկայի ավելի քան 50 օդանավակայանում:

On June 4, during Corporation America Airports Forum, the Director of the company, Martin Eurnekian announced that they are planning to implement appropriate works to preserve the old building of Zvartnots Airport.
Eurnekian stated that the company is willing to start the reconstruction works on Gyumri’s Shirak Airport as well. “We have initiated cooperation with architects and are almost ready to start the reconstruction works”, said Eurnekian. He also expressed his gladness for strong cooperation with the new government of the country.
“We will review our projects which we have in Armenia and will initiate new ones. We will work closely with the new government in order to determine priorities for new investments in the country”, said Eurnekian.
The Argentinian Corporation America Company is a concessionaire of airports and cargo complexes in more than 50 airports across Europe and Latin America.