ՀՀ արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը հրաժարական է տվել։ Այս մասին ինքը Զեյնալյանը հայտարարել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Արդարադատության նախարարի պաշտոնից հրաժարականի դիմում եմ ներկայացրել: Մեր ժողովրդի համար այս պատմական ժամանակահատվածում նախարարի մանդատ ստանձնելը գերպատասխանատու, բայց և իրավապաշտպանի գործունեություն ծավալելու ընթացքում ի հայտ եկած իրավական խնդիրները քայլ առ քայլ լուծելու հնարավորություն ունենալուն միտված քայլ էր: Գոհ եմ այդ քայլից, շնորհակալ եմ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին արդարադատության նախարարի պաշտոնում իմ թեկնածությունն առաջարկելու համար, շնորհակալ եմ Նախարարության աշխատակիցներին համատեղ հետաքրքիր, արգասաբեր ու պատասխանատու աշխատանքի համար: Շնորհակալ եմ միջազգային գործընկերներին, քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչներին համատեղ աշխատանքի համար», – գրել է նա։
Զեյնալյանը նշանակվել էր պաշտոնին 2018-ին հեղափոխությունից հետո և վերանշանակվել արտահերթ ընտրություններից հետո։

7 Июнь 2019 - 09:26 AMT
Министр юстиции Армении Артак Зейналян представил заявление об отставке с поста главы минюста. Об этом Зейналян сообщил на своей странице в Facebook.
«В этот исторический период для нашего народа принятие мандата министра было очень ответственным шагом, но и нацеленным на поэтапное решение правовых вопросов, возникших в ходе правозащитной деятельности.Я доволен этим шагом, благодарен премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну за выдвижение моей кандидатуры на пост министра юстиции, благодарен сотрудникам министерства за их интересную, плодотворную и ответственную работу. Благодарен международным партнерам, представителям гражданского общества за совместную работу», – отметил Зейналян.
Он выразил уверенность, что все будет хорошо, однако не объяснил причины своего решения.
Зейналян был назначен министром юстиции в 2018 году после бархатной революции в Армении и переназначен после выборов в Национальное собрание РА.