Նյու Յորքում ուղղաթիռը բախվել է երկնաքերին: Այդ մասին հայտնում է քաղաքի հրշեջ դեպարտամենտը Twitter-ի իր էջում: Մեկ մարդ զոհվել է, հայտնում են իրավապահ մարմինները:
Դա տեղի է ունեցել Մանհեթենի 7-րդ փողոցում: Ոստիկանությունը պարզում է, որ ուղղաթիռը կոշտ վայրէջք է կատարել երկնաքերի տանիքին: Առաջացած հրդեհը փրկարարները մարել են, գրում է «Վեդոմոստին»:
Ուղղաթիռում մեկ մարդ է եղել: Նյու Յորք նահանգի նահանգապետ Էնդրյու Կուոմոն հայտարարել է, որ միջադեպը կապ չունի ահաբեկչության հետ: Ըստ նախնական տեղեկատվության, ուղղաթիռը պարտադրված վայրէջք է կատարել առաջացած խնդիրների պատճառով:
ԱՄՆ Քաղավիացիայի դաշնային վարչությունում հայտարարել են, որ տեղեկություններ են հավաքում միջադեպի մասին: ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տեղեկացվել է պատահարի մասին, հայտնել է Սպիտակ տունը:

11 Июнь 2019 - 06:18 AMT
Вертолет врезался в здание в Нью-Йорке. Об этом сообщает пожарный департамент города на своей странице в Twitter. Один человек погиб, сообщают правоохранительные органы.
Это произошло на Седьмой авеню на Манхэттене, отмечается в сообщении пожарной службы. Полиция Нью-Йорка уточняет, что вертолет совершил жесткую посадку на крыше здания. Возникший при посадке пожар был потушен, пишут «Ведомости».
На борту вертолета был один человек. Губернатор штата Нью-Йорк Эндрю Куомо заявил, что инцидент не связан с терроризмом. По предварительной информации, у вертолета возникли проблемы, и ему пришлось совершить посадку.
В Федеральном управлении гражданской авиации США заявили, что собирают информацию об инциденте. Президент США Дональд Трамп проинформирован о случившемся, сообщили в Белом доме.