2019ի հունիսի 17-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության շենքում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշով երկկողմանի փոստային բացիկ՝ նվիրված «Եվրոպայի խորհուրդ» թեմային:
Փոստային բացիկի նամականիշի կենտրոնական հատվածում պատկերված է Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում գտնվող Եվրոպայի խորհրդի գլխամասային գրասենյակի շենքի ճակատը և «Մեր իրավունքները, մեր ազատությունները, մեր Եվրոպան» կարգախոսը՝ անգլերեն լեզվով: Նամականիշի աջ հատվածում պատկերված է Եվրոպայի խորհրդի 70-ամյակի տարբերանշանը և ԵԽ պաշտոնական լոգոտիպը: Փոստային բացիկի ստորին ձախ հատվածում տեղադրված են «Եվրոպայի խորհուրդ» և «Մեր իրավունքները, մեր ազատությունները, մեր Եվրոպան» գրառումները՝ հայերեն լեզվով:
Փոստային բացիկի դարձերեսին ներկայացված է Եվրոպայի խորհրդի գլխամասային գրասենյակը և «Մեր իրավունքները, մեր ազատությունները, մեր Եվրոպան» երկլեզու գրառումը, հայտնում է «Հայփոստի» մամուլի ծառայությունը:
Փոստային բացիկի դիզայներն է Վահագն Մկրտչյանը, նամականիշի չափսերն են` 35,0 x 25,0 մմ, բացիկի չափսերը` 150,0 x 110,0 մմ: Փոստային բացիկը տպագրվել է «Ասողիկ» տպարանում 1000 հ. տպաքանակով:
Փոստային բացիկի մարումն իրականացրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Գաբրիելլա Բատաինի-Դրագոնին, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:

A two-sided postcard with one stamp dedicated to the Council of Europe was cancelled and put into circulation by HayPost CJSC in the premises of the Armenian Foreign Ministry.
The central part of the postage stamp depicts the facade of the headquarters of Council of Europe in Strasbourg, France as well as the slogan “Our Rights. Our Freedoms. Our Europe.” The right part of the postage stamp depicts the logo of the 70th anniversary of the Council of Europe and the official logo of the organization. The bottom left part of the postcard depicts the inscriptions “Council of Europe” and “Our Rights. Our Freedoms. Our Europe” written in the Armenian language.
The reverse of the postcard depicts the headquarters of the Council of Europe and the bilingual inscription “Our Rights. Our Freedoms. Our Europe”.
The postcard was cancelled by Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan, Minister of High-Tech Industry Hakob Arshakyan, Deputy Secretary General of the Council of Europe Gabriella Battaini-Dragoni, Chairman of the Board of HayPost CJSC Juan Pablo Gechidjian.