2020 թվականի հունվարի 1-ից Մոսկվան կանցնի աղբի տեսակավորման: Քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը ստորագրել է համապատասխան հրամանագիրը:
2020-ի սկզբին Մոսկվայում հատուկ կոնտեյներներ կտեղադրեն, որոնց շահագործումը կսկսվի հունվարի 1-ից:
«Բազմաբնակարան տների կոնտեյներային հարթակներում հատուկ տարաներ կտեղադրվեն երկրորդական հումքի համար (պլաստիկ, թուղթ, ստվարաթուղթ, մետաղ՝ ալյումինի տարաներ): Մյուս թափոնները նախկինի պես գոյություն ունեցող կոնտեյներում կկուտակվեն»,-ասվում է քաղաքապետարանի հաղորդագրության մեջ, հայտնում է Esquire.ru-ն:
Բնակելի տներից բացի աղբի տեսակավորման կանցնեն նաև սոցիալական ոլորտի հաստատությունները, խանութները, ենթակառուցվածքային այլ օբյեկտներ:

19 Июнь 2019 - 07:56 AMT
С 1 января 2020 года Москва начнет переход на раздельный сбор мусора. Соответствующий указ подписал мэр города Сергей Собянин.
К началу 2020 года в Москве установят специальные контейнеры, которые с 1 января начнут эксплуатироваться.
«На контейнерных площадках во дворах многоквартирных домов установят специальные емкости для вторичного сырья (пластик, стекло, бумага, картон, металл (алюминиевые банки). Другие отходы будут по‑прежнему накапливаться в существующих контейнерах», – говорится в сообщении мэрии, пишет Esquire.ru.
Помимо жилых домов на раздельный сбор мусора начнут переходить учреждения социальной сферы, магазины, другие объекты инфраструктуры и торговли.